Created with Webwave CMS

Copyright 2019 bossKa Beauty

Instagram bossKa beauty makijaż permanentny
bosskabeauty@gmail.com Bielsko-Biała
makijaż permanentny Facebook bossKa Beauty

+48 665 435 588

Makijaż permanentny Bielsko-Biała

bosskabeauty@gmail.com

 

Adres:

Studio Urody

bossKa Beauty

ul. Bohaterów Warszawy 5

43-300 Bielsko-Biała

bossKa Beauty

Makijaż permanentny Bielsko-Biała

Kosmetologia estetyczna

 

Godziny otwarcia

poniedziałek 8:00-16:00

wtorek  10:00-20:00

środa  8:00-16:00

czwartek  10:00-20:00

piątek  8:00-16:00

sobota  10:00-14:00

niedziela Zamknięte

Kontakt

bosska-beauty-makijaz-permanentny.business.site

Strona Główna

HOME

O NAS

CENNIK

KONTAKT

+48 665435588

bossKa Beauty Bielsko-Biała makijaż permanentny, laminacja brwi, henna pudrowa, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia
bossKa Beauty salon urody- brwi usta kreski permamentne

CENNIK

To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanym na konsultacji. Staram się Wam wszystko jasno wyjaśnić, bo przed samym zabiegiem dużo rozmawiamy. Poświęcam maksimum czasu na pytania i rozmowy z Wami. 

 

Więc tak, na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników. Na niektóre zwracamy uwagę, innych w ogóle nie jesteście świadomi.

Nie znika on z dnia na dzień po określonym czasie, lecz każdego dnia ulega naturalnemu procesowi złuszczaniu i blednie. 

 

Czynnikami, które w szczególny sposób mają wpływ na trwałość makijażu permanentnego są między innymi rodzaj i typ skóry, higiena i styl życia, pielęgnacja domowa przed i po zabiegu, choroby współistniejące, terapie, przyjmowane leki, metoda i technika wykonanego zabiegu oraz użyte w tym celu preparaty. 

 

Po krotce przedstawię każdy z tych czynników. Zapraszam do lektury. 

 

W dużej mierze trzeba zwrócić uwagę na skórę. 

To jaki mamy typ, rodzaj, naturalny odcień, wszystko jest istotne.

Każda skóra w inny sposób absorbuje pigment, w innym czasie występują naturalne procesy złuszczania naskórka. Jeżeli masz skórę suchą musisz się spodziewać, że Twój makijaż będzie się utrzymywał krócej, ponieważ Twój naskórek wyłuszcza się szybciej razem z makijażem permanentnym, a co za tym idzie jego trwałość będzie krótsza. 

 

Kolejnym czynnikiem jest styl życia.

Jeżeli często korzystasz z kąpieli słonecznych i/lub solarium również musisz spodziewać się tego że trwałość makijażu w tym przypadku będzie krótsza. 

Po opalaniu naskórek również jest wyszuszony i częściej ulega naturalnemu procesowi zluszczania. 

Promieniowanie UV wpływa na barwnik, jeżeli pigmenty użyte przez linergistke są słabej jakości, może dojść fo reakcji z promieniami i w skutek tego do jego odbarwienia. 

 

Trzeba również wspomnieć o pielęgnacji, tej gabinetowej jak i również tej w zaciszu domowym. Jeżeli często korzystasz z zabiegów, które powodują złuszczanie naskórka takie jak: złuszczania chemiczne, częste peelingi to musisz się liczyć z tym, że takie zabiegi skracają trwałość makijażu permanentnego. 

 

W tym momencie chciałam również wspomnieć o chorobach, terapiach i lekach, które nam towarzyszą.

Niektóre wpływają w znaczny sposób na utrzymanie się i trwałość makijazu permanentnego. Sprawiają że po zabiegu skóra jak i wykonany już makijaż może zachowywać się w sposób nieprzewidywalny, np. trwałość może być znikoma, szybko zaniknąć lub wyluszczać się nierównomiernie i w różnym tempie, kolor może się odbarwić lub utrzymywać się dłużej niż powinien. 

 

A teraz wspomnę o metodzie i technice wykonanego makijażu.

Jeżeli wykonany makijaż jest delikatny, bardzo naturalny, metoda która wybralismy również nie jest intensywnym makijażem to trzeba liczyć się z tym że szybciej zblednie, albo konieczne będą szybsze dopigmentowania, abyś mogła się cieszyć długo jego pięknym i nieskazitelnym wyglądem. 

 

Pigmenty używane do makijażu permanentnego również mają wpływ na jego utrzymywanie i trwałość. Niewiadomego pochodzenia pigmenty mogą szybciej blednąć, nie osiadać się w naskórku, ale również mogą wybarwiać się na dziwne kolory. Pigmenty i barwniki używane do makijażu permanentnego muszą mieć certyfikaty i być dopuszczone, aby móc je wykorzystać do wykonania tego zabiegu.

Musisz jednak wiedzieć, że nawet najlepszej jakości pigmenty z czasem blekną. Jest to naturalny proces, któremu ulega makijaż permanentny, gdyż w naskórku zachodzą procesy złuszczania, których nie da się w jakikolwiek sposób ominąć. Taki jest nasz organizm. 

 

O makijaż permanentny trzeba dbać. Najlepszym na to sposobem jest nawilżanie skóry, unikanie promieni słonecznych, stosowanie filtrów SPF, a także trzeba go regularnie odświeżać, abys w każdym momencie mogła się cieszyć jego pięknym wyglądem. Najczęściej jest to czas po roku od wykonanego zabiegu. W dużej mierze jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od Twoich oczekiwań. 

 

Jeśli planujesz makijaż permanentny powinieneś powiadomić linergistkę o wszystkich chorobach, terapiach oraz lekach jakie były przyjmowane w przeszłości (średnio 6 miesięcy przed zabiegiem, w szczególności antybiotyki oraz sterydy) oraz są obecnie stosowane. Czasami jest tak, że lepiej żeby zabieg został przełożony na późniejszy termin niż być niezadowolonym z efektu końcowego, bo coś wpłynęło na jego trwałość. 

 

Przy okazji chciałabym w tym miejscu zaznaczyć, iż uważam że lepiej jak makijaż permanentny blednie i się wyłuszcza, gdyż przy dopigmentowaniu zawsze można coś zmienić. Moda się zmienia nie tylko jeżeli chodzi o ciuchy, fryzury, ale również w makijażu permanentnym. Dziś modne są metody pudrowe, jutro mogą być modne inne techniki w pigmentacji, dlatego ważne jest aby mieć możliwość późniejszej zmiany na inną technikę, która obecnie Ci się podoba. Swoją drogą uważam, że makijaż ma poprawić naszą urodę, wzmocnić nasze rysy twarzy i upiększyć, masz być z niego zadowolona i ma Ci się podobać. Nie może być przerysowanym tworem przyklejonym na twarzy. Takie efekty lubię najbardziej i widze, że Wam się również podobają.

 

 

Jaka jest trwałość makijażu permanentnego?

16 stycznia 2021
Jaka jest trwałość makijażu permamentnego tego dowiesz się w salonie kosmetycznym bossKa Beauty w Bielsku-Białej