Created with Webwave CMS
Copyright 2019 bossKa Beauty
+48 665 435 588
bosskabeauty@gmail.com
Adres:
Studio Urody
bossKa Beauty
ul. Bohaterów Warszawy 5
bossKa Beauty
Kosmetologia estetyczna
Godziny otwarcia
poniedziałek 8:00-16:00
wtorek 10:00-20:00
środa 8:00-16:00
czwartek 10:00-20:00
piątek 8:00-16:00
sobota 10:00-14:00
niedziela Zamknięte
Kontakt
To pytanie jest jednym z najczęściej zadawanym na konsultacji. Staram się Wam wszystko jasno wyjaśnić, bo przed samym zabiegiem dużo rozmawiamy. Poświęcam maksimum czasu na pytania i rozmowy z Wami.
Więc tak, na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników. Na niektóre zwracamy uwagę, innych w ogóle nie jesteście świadomi.
Nie znika on z dnia na dzień po określonym czasie, lecz każdego dnia ulega naturalnemu procesowi złuszczaniu i blednie.
Czynnikami, które w szczególny sposób mają wpływ na trwałość makijażu permanentnego są między innymi rodzaj i typ skóry, higiena i styl życia, pielęgnacja domowa przed i po zabiegu, choroby współistniejące, terapie, przyjmowane leki, metoda i technika wykonanego zabiegu oraz użyte w tym celu preparaty.
Po krotce przedstawię każdy z tych czynników. Zapraszam do lektury.
W dużej mierze trzeba zwrócić uwagę na skórę.
To jaki mamy typ, rodzaj, naturalny odcień, wszystko jest istotne.
Każda skóra w inny sposób absorbuje pigment, w innym czasie występują naturalne procesy złuszczania naskórka. Jeżeli masz skórę suchą musisz się spodziewać, że Twój makijaż będzie się utrzymywał krócej, ponieważ Twój naskórek wyłuszcza się szybciej razem z makijażem permanentnym, a co za tym idzie jego trwałość będzie krótsza.
Kolejnym czynnikiem jest styl życia.
Jeżeli często korzystasz z kąpieli słonecznych i/lub solarium również musisz spodziewać się tego że trwałość makijażu w tym przypadku będzie krótsza.
Po opalaniu naskórek również jest wyszuszony i częściej ulega naturalnemu procesowi zluszczania.
Promieniowanie UV wpływa na barwnik, jeżeli pigmenty użyte przez linergistke są słabej jakości, może dojść fo reakcji z promieniami i w skutek tego do jego odbarwienia.
Trzeba również wspomnieć o pielęgnacji, tej gabinetowej jak i również tej w zaciszu domowym. Jeżeli często korzystasz z zabiegów, które powodują złuszczanie naskórka takie jak: złuszczania chemiczne, częste peelingi to musisz się liczyć z tym, że takie zabiegi skracają trwałość makijażu permanentnego.
W tym momencie chciałam również wspomnieć o chorobach, terapiach i lekach, które nam towarzyszą.
Niektóre wpływają w znaczny sposób na utrzymanie się i trwałość makijazu permanentnego. Sprawiają że po zabiegu skóra jak i wykonany już makijaż może zachowywać się w sposób nieprzewidywalny, np. trwałość może być znikoma, szybko zaniknąć lub wyluszczać się nierównomiernie i w różnym tempie, kolor może się odbarwić lub utrzymywać się dłużej niż powinien.
A teraz wspomnę o metodzie i technice wykonanego makijażu.
Jeżeli wykonany makijaż jest delikatny, bardzo naturalny, metoda która wybralismy również nie jest intensywnym makijażem to trzeba liczyć się z tym że szybciej zblednie, albo konieczne będą szybsze dopigmentowania, abyś mogła się cieszyć długo jego pięknym i nieskazitelnym wyglądem.
Pigmenty używane do makijażu permanentnego również mają wpływ na jego utrzymywanie i trwałość. Niewiadomego pochodzenia pigmenty mogą szybciej blednąć, nie osiadać się w naskórku, ale również mogą wybarwiać się na dziwne kolory. Pigmenty i barwniki używane do makijażu permanentnego muszą mieć certyfikaty i być dopuszczone, aby móc je wykorzystać do wykonania tego zabiegu.
Musisz jednak wiedzieć, że nawet najlepszej jakości pigmenty z czasem blekną. Jest to naturalny proces, któremu ulega makijaż permanentny, gdyż w naskórku zachodzą procesy złuszczania, których nie da się w jakikolwiek sposób ominąć. Taki jest nasz organizm.
O makijaż permanentny trzeba dbać. Najlepszym na to sposobem jest nawilżanie skóry, unikanie promieni słonecznych, stosowanie filtrów SPF, a także trzeba go regularnie odświeżać, abys w każdym momencie mogła się cieszyć jego pięknym wyglądem. Najczęściej jest to czas po roku od wykonanego zabiegu. W dużej mierze jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od Twoich oczekiwań.
Jeśli planujesz makijaż permanentny powinieneś powiadomić linergistkę o wszystkich chorobach, terapiach oraz lekach jakie były przyjmowane w przeszłości (średnio 6 miesięcy przed zabiegiem, w szczególności antybiotyki oraz sterydy) oraz są obecnie stosowane. Czasami jest tak, że lepiej żeby zabieg został przełożony na późniejszy termin niż być niezadowolonym z efektu końcowego, bo coś wpłynęło na jego trwałość.
Przy okazji chciałabym w tym miejscu zaznaczyć, iż uważam że lepiej jak makijaż permanentny blednie i się wyłuszcza, gdyż przy dopigmentowaniu zawsze można coś zmienić. Moda się zmienia nie tylko jeżeli chodzi o ciuchy, fryzury, ale również w makijażu permanentnym. Dziś modne są metody pudrowe, jutro mogą być modne inne techniki w pigmentacji, dlatego ważne jest aby mieć możliwość późniejszej zmiany na inną technikę, która obecnie Ci się podoba. Swoją drogą uważam, że makijaż ma poprawić naszą urodę, wzmocnić nasze rysy twarzy i upiększyć, masz być z niego zadowolona i ma Ci się podobać. Nie może być przerysowanym tworem przyklejonym na twarzy. Takie efekty lubię najbardziej i widze, że Wam się również podobają.